Důležité informace pro rodiče a pedagogy

Rodiče a pedagogové by měli být vzorem, pokud jde o ochranu před sluncem

Pro děti není nic lepšího než si hrát venku, cákat se ve vodě nebo dovádět na hřišti. Hřejivé sluneční paprsky však mohou být pro jemnou dětskou pokožku nebezpečné, protože tělu vlastní obranné mechanismy dětské pokožky ještě nejsou plně vyvinuty. Každé spálení sluncem nese riziko následného poškození kůže, a to ještě více než u dospělých. Ochrana před sluncem je proto právě pro dětskou pokožku absolutní nutností.

Dnes je vědecky dokázáno, že genetický materiál kůže má paměť. Čím častěji má dítě spálení od slunce, tím větší je riziko vzniku rakoviny kůže v dospělosti. Teprve v pubertě jsou vlastní obranné mechanismy těla proti následkům slunečního záření plně vyvinuty. Rodiče a vychovatelé by proto měli být vzorem také v oblasti ochrany před sluncem a aktivně vštěpovat vědomou ochranu před sluncem a používání opalovacích přípravků.

Doporučení:

  • Děti do jednoho roku věku by neměly být nikdy vystaveny přímému slunci. Přípravky označené jako „dětské opalovací krémy“ se nedoporučují, protože naznačují bezstarostný pobyt na slunci i pro děti do jednoho roku.
  • Při procházce nebo jízdě autem je třeba dbát na ochranu nekrytých míst na kůži speciálním dětským přípravkem na ochranu před sluncem a využívat další ochranná opatření, jako je klobouk, oblečení s dlouhým rukávem, slunečník a sluneční brýle.
  • Kromě toho se v autě doporučuje připevnit sluneční clony na zadní boční okna (snadná montáž s přísavkami).
  • Přípravky na ochranu před sluncem Ladival® Pro děti jsou přesně přizpůsobeny citlivé pokožce batolat a dětí. Důraz je kladen na maximální ochranu proti poškození pokožky způsobenému sluncem a také obzvlášť výživné složení a zvýšenou odolnost proti vodě.