Odkdy poskytují přípravky Ladival ochranu před IR-A zářením a jaký je jejich účinek?

Infračervené záření typu A (IR-A) způsobuje narušování kolagenových vláken, stárnutí kůže a tvorbu vrásek. IR-A záření vede k tvorbě tzv. volných radikálů v mitochondriích fibroblastů – jsou to agresivní sloučeniny kyslíku, které poškozují kožní buňky. Dochází k předčasnému stárnutí kůže a snižování její elasticity. Infračervené záření A proniká hluboko do podkoží. UVA a UVB filtry působící na pokožce nejsou schopné toto záření odfiltrovat. Proto Ladival přináší na trh přípravky s trojitou ochranou proti UVA+UVB+IRA záření.

IR-A ochranu poskytuje Ladival od roku 2007 a to u řady normální až citlivá pokožka. Od roku 2008 pak u všech přípravků. Speciální antioxidační komplex brání zvýšené tvorbě radikálů přímo v buňkách, tedy přesně tam, kam IR-A záření zasahuje. Tím efektivně bojuje proti předčasnému stárnutí kůže a tvorbě vrásek.

Závěrem lze shrnout, že na základě vědeckých důkazů musí mít bezpečná a účinná ochrana proti slunci dvě složky: UV filtry působící na kůži a ochranné mechanismy v buňkách kůže bojující proti negativnímu působení infračervených paprsků typu A.