Opalovací krém pro děti

Jemná dětská pokožka vyžaduje speciální ochranu před sluncem

Tomuto by rodiče měli při nákupu věnovat pozornost:

  • Ochranný faktor proti slunečnímu záření (SPF): Pokožka batolat a dětí nemá ještě žádnou vlastní ochranu před UV zářením. Proto se doporučuje nejvyšší možná ochrana. Zvláště u světlých fototypů kůže by měl být použit nejvyšší ochranný faktor proti slunečnímu záření SPF 50+.
  • Odolnost proti vodě: U dětí je důležité, aby byl přípravek na ochranu před sluncem voděodolný. Voděodolnost znamená, že SPF vyznačený na lahvi musí být po pobytu ve vodě stále alespoň z 50 procent k dispozici. I voděodolný opalovací krém by měl být po koupání znovu aplikován, aby byl zajištěn plný ochranný účinek!
  • Složky: Vzhledem k tomu, že jemná dětská pokožka je ještě velmi citlivá, jsou některé přísady v přípravcích na ochranu před sluncem tabu. Vše, co by mohlo pokožku na slunci zbytečně zatěžovat, nemá především v přípravcích na ochranu před sluncem pro děti co dělat.
  • Formule: Dětská pokožka je většinou trochu sušší než pokožka dospělých. Zvláště bohaté opalovací mléko je proto lepší než např. gel, protože pokožku intenzivně ošetřuje a chrání ji před vysycháním.
  • Způsob dávkování: Děti jsou často při krémování neposedné. Díky přípravku na ochranu před sluncem ve spreji se přípravek na opalování aplikuje hravou formou a snadno se roztírá, aniž by se krémování stalo mučením.
  • Doporučení: Přípravky na ochranu před sluncem Ladival® Pro děti jsou přesně přizpůsobeny citlivé pokožce batolat a dětí. Důraz je kladen na maximální ochranu před poškozením pokožky způsobeného sluncem a také obzvláště výživné složení a zvýšenou odolnost proti vodě.