Předčasné stárnutí pokožky způsobené sluncem

Je vědecky dokázáno: Sluneční paprsky-zejména UV-A a infračervené paprsky typu A-mohou vést k předčasnému stárnutí pokožky a tvorbě vrásek. Pronikají hluboko do pokožky, ničí elastická vlákna a uvolňují škodlivé volné radikály. Výsledkem je předčasně zestárlá, suchá pokožka s hlubokými vráskami.

Nezávislé studie Institutu pro environmentální lékařský výzkum na Heinrich-Heine univerzitě v Düsseldorfu a několika mezinárodních výzkumných skupin prokazují nutnost ochrany před infračerveným zářením typu A v přípravcích na ochranu před slunečním zářením. Ladival® je v současné době jedinou značkou zabývající se ochranou před slunečním zářením, která je k dispozici v Německu, jejíž přípravky na ochranu před slunečním zářením již byly vyvinuty podle těchto vědeckých poznatků.

Doporučení: Aby se zabránilo stárnutí pokožky způsobeného sluncem a tvorbě vrásek, je důležité zajistit zejména v letních měsících s intenzivním slunečním zářením dostatečně vysoký faktor ochrany před slunečním zářením vhodný pro daný typ pleti. Všechny přípravky na ochranu před slunečním zářením Ladival® obsahují speciální IRA-ochranný komplex látek na ochranu před následky infračervených paprsků typu A. Ty se aktivují přímo v kožních buňkách a zabraňují tam rozpadu cenného kolagenu, který je důležitý pro pružnost pokožky. Pokožka je tak optimálně chráněna proti předčasnému stárnutí a tvorbě vrásek.