Úpal a zarudnutí

Slunce – vyhledávané, ale nebezpečné

Opálená pleť je mnoha lidmi považována za atraktivní. Mimo to se slunce stará o lepší celkový zdravotní stav a má mnoho dalších pozitivních účinků.

Ale intenzivní, nechráněné opalování vede ke sluncem způsobenému zarudnutí až ke spálení a je také spojováno s vážnými následnými kožními onemocněními, proto je nezbytné používat vysoce kvalitní přípravky na ochranu před sluncem, abychom si zachovali zdravou a atraktivní pokožku.

Především sluneční paprsky UV-B, které způsobují opálení kůže, mohou být příčinou závažného poškození kůže. UV-B má pouze 0,5procentní podíl na celkovém záření, ale podle vědeckých studií se podílí více než 80 procenty na vzniku rakoviny kůže. Opalování kůže bez přípravku na ochranu před sluncem může tedy znamenat trvalé poškození kožních buněk.

U lidské pokožky bylo zjištěno, že tato poškození nastávají již předtím, než kůže na slunci zčervená.  Proto je bezpodmínečně nutné vyhnout se i lehkému spálení od slunce! To platí zejména pro ještě citlivou dětskou pleť. Již jedno silné spálení sluncem může pokožku trvale poškodit.