Kolik opalovacího krému mám nanést?

Dobrou orientační pomůckou je takzvané pravidlo 11. prstu, které určuje dostatečné množství na celé tělo tzv. délkou aplikovaného krému. Délka aplikovaného krému je definována jako délka krému od špičky prostředníčku po zápěstí.

  • Pro každou nohu a pro záda je zapotřebí po dvou délkách aplikovaného krému, pro hrudník, břicho a každou paži je zapotřebí vždy jedna délka aplikovaného krému. Pro obličej, šíji a krk rovněž jedna délka aplikovaného krému.
  • Takzvané “sluneční terasy” (nos, rty, ušní boltce, ramena, dekolt, nárty, pleš) je nutno zvlášť dobře namazat!
  • K zachování ochranného účinku by se měl přibližně každé dvě hodiny krém znovu nanést, především po koupání a osušení nebo po silném pocení.

Zkušenosti ukazují, že při použití ochranného slunečního spreje většina lidí nanese příliš malou vrstvu. Jako u všech přípravků na ochranu před sluncem, i zde platí pravidlo: „Čím více, tím lépe.“ Při používání ochranného slunečního spreje je třeba sprej používat co nejčastěji, dokud není na kůži viditelný kvalitní a jednotný film (v závislosti na druhu spreje se může počet nastříkání lišit, nelze tedy doporučit přesné množství aplikací).