O Ladivalu

LADIVAL je komplexní řada kosmetických přípravků na ochranu před sluncem. Díky jedinečnému složení je LADIVAL vhodný pro pacienty s projevy kožní přecitlivosti, intolerance, alergie nebo s atopickou pokožkou. Kosmetická řada je nově obohacena o doplněk stravy s beta karotenem a nabízí tak kompletní péči o pokožku při slunění.

Unikátní kombinace slunečních filtrů zaručuje spolehlivou a okamžitou ochranu před poškozením kožních buněk a předčasnému stárnutí kůže způsobené sluncem. Vysoce účinné UVA a UVB filtry jsou doplněny o komplex antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (IR-A). Jedná se tzv. o trojnásobnou ochranu před UVA-UVB-IRA. Nové složení řady Alergická pokožka nabízí ještě čtvrtou složku ochrany – speciální komplex VIS. Ten chrání pokožku před negativními dopady viditelného světla. VIS čeká nyní na schválení Evropského patentu.

Díky tomu, že receptury produktů LADIVAL neobsahují žádná umělá barviva, parfémy, parabeny ani emulgátory polyethylenglykolu, splňují ty nejpřísnější dermatologické normy na trhu s přípravky na ochranu před sluncem.

Jako jedna z předních značek opalovací kosmetiky v Německu má LADIVAL své vlastní oddělení výzkumu a vývoje. V sídle společnosti STADA v německém Bad Vilbelu jsou vyvíjeny nové receptury, které jsou testovány na základě farmaceutických i kosmetických kritérií, jako je pocit na pokožce a roztíratelnost. Snášenlivost je zkoumána ve spolupráci se spe­ciálními a proslulými německými testovacími institucemi a v souladu s nařízeními EU.

Na rozdíl od mnoha kosmetických produktů určených k péče o pleť a tělo jsou přípravky LADIVAL vyráběny výhradně ve farmaceutických podmínkách. Proto je konzistentně zaručena vysoká úroveň kvality, která je dále podtrhována pečlivě vybíranými partnery pro oblast výzkumu, jako je například proslulý leibnitzský Výzkumný institut pro životní prostředí a zdraví (Leibnitz- Institut für Umweltmedizinische Forschung, IUF) na univerzitě v německém Düsseldorfu. Pokud jde o screening nových účinných látek v souvislosti s ochranou před sluncem, vedlo již toto partnerství k řadě inovací, jako je receptura na ochranu proti IR-A nebo receptura obsahující enzym fotolyázu chránící DNA. Značka Ladival zohledňuje nejnovější poznatky i požadavky zákazníků a nabízí vysoce kvalitní opalovací produkty na nejmodernější úrovni.

Svůj ideální přípravek si lze si vybrat podle:

  • ochranného faktoru SPF (30, 50+)
  • typu pokožky – řada Alergická pokožka, Pro děti, Citlivá pokožka
  • podle typu formule – mléko, gel nebo sprej

Všechny přípravky LADIVAL ochrana před sluncem jsou dermatologicky testované, voděodolné až mimořádné voděodolné.

V neposlední řadě jsou produkty LADIVAL šetrné k životnímu prostředí a splňují podmínky Havajského zákona na ochranu korálových útesů. Havajská legislativa zakazuje s platností od ledna 2021 prodej opalovací kosmetiky, která obsahuje dva filtry – oxybenzone a octinoxate. Tyto látky ohrožují korálové útesy tím, že zabraňují růstu korálů a podílí se na jejich bělení.

Produkty Ladival® neobsahují ani částice mikroplastů. V médiích se objevuje stále více zpráv týkajících se kontaminace oceánů plasty a částicemi plastů, neboli takzvanými mikroplasty. Jako výrobce kosmetických přípravků jsme odpovědni za to, aby produkty nabízené zákazníkům byly bezpečné jak pro lidi, tak pro životní pro­středí.