Trojnásobná ochrana UVA-UVB-IRA

UV-A záření

Způsobuje stárnutí kůže, farmakologické reakce a alergie na slunce. Jde o dlouhovlnné záření, a proto proniká hluboko do kůže. Ničí elastická vlákna ve škáře, čímž dochází ke ztrátě elasticity a schopnosti zadržovat vodu. Výsledkem je předčasně zestárlá kůže s hlubokými vráskami. UVA záření je považováno i za spouštěč alergických reakcí.

UVB záření

Způsobuje zhnědnutí kůže, spálení a poškození kůže. UVB záření aktivuje v melanocytech tvorbu melaninu – vlastní pigment kůže. Ten se pak akumuluje na povrchu buněčných jader a chrání genetický materiál buněk proti poškození. Proniká až do nejspodnější vrstvy pokožky, kde způsobuje zvýšené dělení buněk.

Infračervené záření A

Způsobuje narušování kolagenovýchvláken, stárnutí kůže a tvorbu vrásek. IR -A záření vede k tvorbě tzv. volných radikálů v mitochondriích – jsou to agresivní sloučeniny kyslíku, které poškozují kožní buňky. Kůže předčasně stárne, elasticita se snižuje, kůže není schopna udržovat dostatečnou vlhkost a stává se suchou.

  • Infračervené záření A proniká hluboko do hypodermu. UVA a UVB filtry na povrchu epidermu toto záření nejsou schopné odfiltrovat. Proto Ladival přináší na trh přípravky se speciálním komplexem UVA – UVB + IR -A filtrů.
  • Speciální kombinace antioxidantů v Ladival ochranném komplexu proti infračervenému záření A brání zvýšené tvorbě volných radikálů přímo v buňkách. Z toho důvodu může být z co největší části zabráněno předčasnému stárnutí kůže a tvorbě vrásek.
  • Těmito antioxidanty je poskytována nejbezpečnější ochrana proti IR -A záření, protože mohou proniknout přímo do buněk, což je přesně to místo, ve kterém dochází k poškození IR -A  zářením (v mitochondriích).

Trojnásobná ochrana

Trojnásobná ochrana před sluncem
1. Ochrana před spálením kůže
2. Ochrana před poškozením buněk
3. Ochrana před předčasným stárnutím kůže