Trojnásobná ochrana UVA-UVB-IRA

Vědecky prokázaný systém trojnásobné ochrany před slunečním zářením. Vysoce účinné UVA a UVB filtry jsou doplněny unikátní kombinací antioxidantů k ochraně proti infračervenému záření A (IR-A).

  • UVA záření: způsobuje stárnutí kůže, farmakologické reakce a alergie na slunce. Jde o dlouhovlnné záření, a proto proniká hluboko do kůže. Ničí elastická vlákna ve škáře, čímž dochází ke ztrátě elasticity a schopnosti zadržovat vodu. Výsledkem je předčasně zestárlá kůže s hlubokými vráskami. UVA záření je považováno i za spouštěč alergických reakcí.
  • UVB záření: způsobuje zhnědnutí kůže, spálení a poškození kůže. UVB záření aktivuje v melanocytech tvorbu melaninu – vlastní pigment kůže. Ten se pak akumuluje na povrchu buněčných jader a chrání genetický materiál buněk proti poškození. UVB paprsky pronikají až do spodních vrstev epidermis, kde způsobují zvýšené dělení buněk a mohou být příčinou rakoviny kůže.
  • Infračervené záření A: způsobuje narušování kolagenových vláken, stárnutí kůže a tvorbu vrásek. IR-A záření vede k tvorbě volných radikálů v mitochondriích fibroblastů – jsou to agresivní sloučeniny kyslíku, které poškozují kožní buňky. Dochází k předčasnému stárnutí kůže a snižování její elasticity.
  • Infračervené záření A proniká hluboko do hypodermu. UVA a UVB filtry na povrchu epidermu toto záření nejsou schopné odfiltrovat. Proto Ladival přináší na trh přípravky s trojitou ochranou proti UVA + UVB + IR-A záření.
  • Speciální kombinace antioxidantů v Ladival ochranném komplexu proti infračervenému záření A brání zvýšené tvorbě volných radikálů přímo v buňkách. A tak bojuje proti předčasnému stárnutí kůže a tvorbě vrásek.

 

Trojnásobná ochrana

Trojnásobná ochrana před sluncem
1. Ochrana před spálením kůže
2. Ochrana před poškozením buněk
3. Ochrana před předčasným stárnutím kůže