Sluneční alergie Alergická pokožka

Proč je důležité používat opalovací kosmetiku určenou speciálně pro alergickou pokožku?

Alergická pokožka je obzvláště citlivá na vnější podněty a právě slunce je pro naši kůži jedním ze stresových faktorů. Proto je důležité vybrat vhodný přípravek splňující zvýšené nároky velmi sensitivní pleti. U alergická pokožky je poměrně časté, že prudce reaguje na různé kosmetické produkty. Důvodem může být oslabený ochranný kožní film, který mohl vzniknout i nevhodným nebo přílišným používáním kosmetických přípravků.

Tipy a rady k použití

Na sluneční paprsky reaguje alergická pleť mnohdy velmi výraznými projevy – začervenáním, otoky a svěděním. O to důležitější je její vyvážená péče. Správné přípravky na opalování určené pro alergickou kůži pečují o ochrannou kožní bariéru a zároveň účinně zabraňují spálení. Tyto přípravky současně pomáhají zabránit kožním nemocem, jejichž spouštěčem může být právě slunce. 

Jaký opalovací přípravek zvolit při sluneční alergii?

Jednoduše zkoušejte různé přípravky a vyberte ten, který vaše pokožka dobře snáší. Takový produkt by neměl obsahovat potenciálně dráždivé látky, jako jsou parfémy, barviva či konzervanty. Lze tak snížit riziko případných alergických reakcí. Měli byste také brát v potaz Váš typ pleti a zvolit vhodný sluneční ochranný faktor.

Co ještě dodat?

Zejména pokožka náchylná k podráždění vyžaduje po dni stráveném na slunci vhodné ošetření bez emulgátorů. To může zabránit alergickým reakcím při dalším opalování. Běžná tělová mléka obvykle obsahují emulgátory, které mohou setrvat na pokožce až 24 hodin. Proto se doporučuje opalovací kosmetika speciálně vyvinutá na Mallorca akné a sluneční alergie. Dopřejte tedy své pokožce kvalitní péči, dostatek odpočinku a příjemnému slunění nebude nic stát v cestě.