Citlivá pokožka

Proč používat speciální opalovací péči pro citlivou pokožku?

Pokud je vaše pokožka často podrážděná bez výrazné příčiny, máte pravděpodobně citlivou pleť. O to důležitější je pro vás kromě běžné péče o pleť i správná ochrana před sluncem. Citlivá pleť má své specifické potřeby. V případě nadměrného UV záření reaguje rychle zarudnutím nebo podrážděním kůže. Abyste si mohli opravdu vychutnat hřejivé sluneční paprsky, doporučujeme používat specializované přípravky určené přímo na citlivou pokožku.

Atopický ekzém

Citlivá pokožka může mít různé příčiny: jednou z nich je onemocnění zvané neurodermatitida (atopický ekzém). Opalovací krém zde může být dalším stresovým faktorem, který ovlivňuje přirozenou kožní bariéru.

Neurodermatitida je chronické kožní onemocnění, které je často doprovázeno suchou kůží, svěděním a mokvajícími kožními záněty. Postižena bývá hlavně pokožka hlavy, obličej, lokty a ruce. Většinu opalovací kosmetiky pacienti s neurodermatitidou špatně snášejí. Chceme-li předejít zhoršení stavu, je použití speciálního a dobře tolerovaného přípravku při neurodermatitidě nezbytné.

Toto kožní onemocnění se často objevuje již v dětství, proto byla vyvinuta i specializovaná opalovací kosmetika pro děti trpící atopií. U takových produktů je věnována velká pozornost tomu, aby neobsahovaly emulgátory.

Jaký opalovací krém pro citlivou pokožku?

Aromata, barviva nebo konzervační látky mohou vést k podráždění i u normální, neproblematické pokožky, zejména v souvislosti s UVA zářením. Ladival® pro citlivou pokožku neobsahuje žádné zbytečné přísady a zajišťuje vyváženou ochranu proti slunci za pomoci vysoce kvalitních moderních UV filtrů a speciální ochrany buněk IR-A.

Vhodná sluneční ochrana pro citlivou pokožku by měla splňovat právě tato kritéria a díky ní si sluníčka mohou užívat i lidé s neurodermatitidou.