Dětská pokožka

Proč je důležité používat sluneční ochranu u dětí?

Jemná dětská pokožka je mnohem tenčí a citlivější než pokožka dospělých. To znamená, že ochrana proti slunci musí u našich ratolestí splňovat určité požadavky. Při výběru opalovacího krému dbejte nejen na vysoký ochranný sluneční faktor (OF), ale také na vhodnou kombinaci UV filtrů. Dětský opalovací přípravek by měl být bez parfémů, barviv a konzervačních látek, protože ty mohou pokožku dráždit. Vybírejte opalovací kosmetiku, která kůži vyživuje a zklidňuje a zároveň podporuje kožní bariéru.

Stručně řečeno: Dětský opalovací přípravek by měl být vyživující, pečující, dobře snášený pokožkou, zvláčňující a voděodolný.

Sprej, gel nebo mléko?

Opalovací sprej je ideální na cesty. Lze ho aplikovat rychle a spolehlivě, zatímco gel má často chladivý a uklidňující účinek. Naproti tomu opalovací mléko či krém jsou obzvláště výživné a ideální pro citlivou pokožku. Bez ohledu na to, jakou možnost zvolíte, platí následující pravidla:

  • Čím více, tím lépe
  • Ochranu aplikujte ideálně každé dvě hodiny
  • Naneste na všechny části těla, nezapomeňte i na pokožku za ušima a ve vlasové „pěšince“
  • Vždy používejte voděodolné přípravky
  • Používání sluneční ochrany platí nejen o prázdninách a na dovolené, ale také v každodenním životě

Co ještě dodat?

V létě si děti pobyt venku obzvláště užívají. Mezi hrou a zábavou na slunci nemají čas ani myšlenky na to, starat se o ochranu pokožky. Kromě toho je to hlavně úkol dospělých. Nejde vždy jen o výběr patřičného produktu, ochranu můžete podpořit i vhodným oblečením. Nezapomínejte také na správnou péči po opalování. V kombinaci s Ladival® dětským pečujícím mlékem po opalování máte jistotu kompletního ošetření pokožky před i po slunění.