Pokožka obličeje

Proč je ochrana obličeje před sluncem tak důležitá?

Zajistit pečlivou ochranu obličeje je obzvláště žádoucí. Koneckonců, tvář je vystavena slunci nejvíce a je nejméně chráněná. Paprsky na ni obvykle dopadají v ostrém úhlu. Kromě obličeje bývají v letních měsících sluncem často namáhané také ruce, ramena a dekolt.

Důsledky se většinou projeví až po letech: Stárnutí kůže nebo vznik pigmentových skvrn tedy může mít původ v opalování se bez vhodného opalovacího přípravku. Hlavním viníkem jsou UVA paprsky, které mohou proniknout do hlubších vrstev kůže a způsobit tak poškození buněk a tkání. O to důležitější je tedy na obličej nezapomínat.

Čemu byste měli věnovat pozornost při používání opalovacího přípravku na obličej?

Kůže na obličeji je tenčí než v jiných částech těla. Kromě toho má více pórů a mazových žláz. Navíc je nechráněná pokožka obličeje vystavena vnějším faktorům, jako je vítr, počasí a slunce. Tyto vlivy mohou citlivou pokožku obličeje výrazně zatěžovat.

Obecně platí: ochrana obličeje před sluncem je důležitá jak pro dospělé, tak pro malé děti, protože může snížit riziko poškození kůže sluncem. Lidé se světlou pokožkou by měli používání opalovacího krému na obličej s vysokým ochranným faktorem přikládat obzvláště důležitost. To se netýká jen letních prázdnin, ale mělo by to být zohledněno i v každodenním životě. Proto se často doporučuje celodenní péče s ochranným faktorem, například jako podklad pod make-up.

Jakou zvolit opalovací péči na obličej?

Sluneční krémy na obličej bývají speciálně přizpůsobeny různým potřebám citlivé pokožky obličeje. Při výběru vhodného opalovacího krému na obličej by měl být zohledněn například fototyp pokožky, věk nebo kožní onemocnění, ale také možné použití léků.